Představujeme: Klára Flasarová

“Zkuste začít tím, že se během procházky s kočárkem budete soustředit na to, jak se cítíte ve svém těle,” radí fyzioterapeutka Klára, která vede v MamiGYM kurzy Light. Ty jsou vhodné pro maminky po ukončeném šestinedělí i ty, které mají doma už starší miminko, ale trápí je například diastáza  či potíže s pohybovým aparátem. Co na sebe dále prozradila a v čem jsou její lekce jedinečné?

Něco o tobě

Jmenuji se Klára Flasarová a jsem máma roční Adélky. Baví mě spát, číst a sportovat. Máme dva psy, a tak i spoustu příležitostí k pohybu venku na vzduchu 😊

Na jaké druhy cvičení se specializuješ?

Jako fyzioterapeut se specializuji na zdravotní cvičení všeho druhu, tady v MamiGym vedu pondělní lekce poporodního cvičení MamiGym Light 1,2.

V čem je cvičení MamiGYM Light na tvých hodinách speciální? 

Tak celý koncept MamiGYM Light je speciální tím, že je to cvičení v malé skupince zaměřené na posílení svalů, které mají v těhotenství tendenci slábnout, protažení svalů, které se vlivem změny těžiště, váhy a tělesných proporcí v těhotenství a po porodu zkracují a celkově úpravu pohybového aparátu minimálně do stavu před otěhotněním. Moje specialita jsou roky zkušeností s individuální i skupinovou terapií s klienty, během kterých jsem se naučila vidět chyby v provedení, a dokážu přizpůsobit cvik konkrétní mamince na míru tak, aby pro ni byl co nejprospěšnější.

Jak dlouho cvičíš?

Jsem holka z vesnice, takže asi odjakživa. Pokud mluvíme o vedení lekcí tak cca posledních sedm let.

Kdy a proč jsi začala spolupracovat s MamiGym?

V září 2019. Přišlo mi skvělé, že si maminky můžou přijít zacvičit v malé skupince, a přitom miminko může být buď hned vedle na podložce a nebo spinkat venku na vzduchu.

V čem je podle tebe MamiGYM jiné než ostatní cvičení?

Právě v tom přístupu. Maminky si můžou zacvičit ať už dítě spí podle plánu nebo ne, kdykoli si udělat pauzu a nakojit nebo pochovat miminko. Všechny jsme tam na stejné lodi a nikdo na vás nebude ošklivě koukat, protože mimi zrovna dneska nemá svůj den 😊

Co o tobě možná nikdo neví?

Před fyzioterapií jsem studovala chemii.

Jsi fyzioterapeutka. Dokázala bys říct, co maminky na rodičovské nejvíce trápí, a co bys jim doporučila?

“Univerzální mateřská dysbalance” by se asi vymyslet dala, ale fakt je ten, že každá jsme jiná, těhotenství bylo jiné, stav před otěhotněním různý… Takže trochu oklikou, ale mám pocit, že maminky na rodičovské asi nejvíc trpí nedostatkem času samy na sebe.

Z mojí zkušenosti nejde ani tak o to, že by nebylo kdy cvičit, ale myšlenky se pořád točí kolem miminka a věcí, které je ještě potřeba udělat, než se miminko vzbudí apod. Chybí potom uvědomění si vlastního pohybu a ve spojení s tím, jak se tělo během těhotenství a po porodu měnilo. Často dochází ke zhoršení držení těla a pohybu celkově. To se pak nejenom maminky dostávají do začarovaného kruhu, kdy necvičí, protože na cvičení nemají energii a energie jim chybí, protože trpí chronickou bolestí beder/šije/hrudníku/hlavy/doplňte si vlastní bolavé místo, která je často způsobena tím, že necvičí nebo cvičí špatně. Moje doporučení tedy zní, pokud chcete začít cvičit, přijďte na Light a pokud zatím váháte, zkuste začít tím, že se během procházky s kočárkem budete soustředit na to, jak se cítíte ve svém těle. Když jdete, jak se vám dýchá, jestli vás něco při chůzi bolí, případně jak se bolest během procházky mění. Pravděpodobně zjistíte, že vám pohyb dělá dobře. Ztuhlý krk po hodině “sám” povolil, lépe se vám dýchá a celkově se cítíte nabité energií. Samozřejmě potom budete i líp vypadat. Budete mít lepší imunitu a trávení. Budete lépe zvládat stresové situace a nedostatek spánku…budete zase superžena.

 Co bys vzkázala holkám, které nad návštěvou lekcí MamiGym teprve přemýšlejí, ale neví, jestli je to právě pro ně?

Přestaňte o tom přemýšlet a přijďte si zacvičit 🙂

Chcete si zacvičit na lekci Klárky? Sledujte rozvrh na mamigym.inrs.cz  

 

POZOR! Pro všechny maminky krátce po porodu i ty, které se chtějí vrhnout na cvičení v domácím prostředí během karantény (tedy bez dozoru trenéra), jsme připravili webinář, kterým vás provede naše další kvalifikovaná lektorka poporodního cvičení MamiGYM Light – Iva Kredbová. Čeho se bude webinář týkat?

  • Změny těla během těhotenství včetně diastázy: Proč ke vzniku diastázy dochází? Je možné jí předcházet? Jak ji diagnostikujeme? Lze diastázu napravit?
  • Anatomie – co je “core”
  • Jak se tělo po těhotenství a porodu vrací zpět, čím mu můžeme pomoci a čím naopak uškodit
  • a jiné

Během webináře můžete Ivě pokládat komentáře ke všemu, co vás o cvičení po porodu zajímá.

Sledovat webinář můžete již 9.4. 10-11h přes Facebook Live na naší facebookové stránce MamiGYM.