Moje těhotenství s MamiGym

Již přes čtyři roky cvičí sympatická Sylva a autorka blogu “Rodina cestuje” s MamiGYM. Nejdříve se přidala, když byla její dcera úplně maličká, na dynamickém funkčním tréninku Indoor. Po narození druhého syna byla s manželem rozhodnutá, že by chtěli ještě další miminko. Vyzkoušela tedy v MamiGYM ženskou masáž na podporu otěhotnění a zadařilo se. Navštěvovala cvičení pro těhotné Gravid Fitness a posléze po šestinedělí i cvičení po porodu  MamiGYM Light. Jak se jí lekce líbily a jaké byly její zkušenosti? 

S MamiGym cvičím už přes čtyři roky, když byla moje nejstarší dcera úplně maličká. Objevila jsem je přes kamarádku a hned mě zaujal koncept cvičení, že nebudu muset složitě hledat hlídání pro miminko, abych si zacvičila. Byla jsem zvědavá, jak to probíhá, a tak jsem se přihlásila. Kurzy jsem si oblíbila. Znovu jsem objevila radost z vyplavených endorfinů a namožených svalů, zjišťovala, jak se moje tělo po prvním těhotenství změnilo a dostala chuť makat na sobě. Zároveň jsem poznala Kristy, a super partu holek kolem ní.

Nějakou dobu po narození druhého dítěte jsme s manželem věděli, že budeme chtít ještě další miminko. Loni v létě jsem na stránkách MamiGym objevila nabídku ženské masáže, která slibovala nejen uvolnění, ale také práci se ženstvím a pánevním dnem. To mě zaujalo a věděla jsem, že to je přesně to, co moje tělo právě potřebuje. Lucie, odbornice na pánevní dno mi odblokovala záda, naučila mě správně dýchat a rozproudit lymfu. Probraly jsme společně i můj důvod, proč jsem za ní přišla. Z masáže jsem odcházela odpočinutá, plná ženské energie.

Asi po třech týdnech se na těhotenském testu objevily dvě čárky a já jsem přesvědčená, že i díky návštěvě v MamiGym byla cesta k našemu miminku jednodušší. Naučila jsem se pracovat se svým tělem, věřila mu a otevřela se novému životu, který k nám přišel.

Loňský podzim moc nepřál jakémukoli kolektivnímu sportování, přesto jsem s rostoucím pupíkem několikrát navštívila lekce těhotenského cvičení MamiGym. Tam jsem se mohla na našeho chlapečka naladit, doma běhám celé dny kolem svých dvou starších dětí a na Gravid Fitness jsme konečně měli čas jen na sebe. Ty lekce mi moc prospívaly. Díky cvikům šikovné Evy si uvolnila přesně ta místa, která trápila moje namáhané tělo.

Po porodu a ukončeném šestinedělí jsem věděla, že moje tělo dostalo těhotenstvím, porodem a péčí o tři malé děti dost zabrat. Vydala se tedy znovu do MamiGym na individuální konzultaci a masáž s Evou. Ta mi poradila, jak dát tělo znovu do pořádku, jak pracovat s pánevním dnem. Bylo to super a každé mamince rozhodně doporučuji si najít čas a navštívit odborníka, který poradí, jak pracovat s diastázou, pánevním dnem, jaké cviky na záda nebo jak začít cvičit.

Od září se těším na nové poporodní kurzy MamiGym Light, kde budu pracovat na tom, abych se cítila ve svém těle zase dobře, a hlavně aby fungovalo tak, jak má.

MamiGym vás tedy může provést celým těhotenstvím a mateřstvím. Připraví vaše tělo na porod, naladí vaši mysl na miminko v době těhotenství, a po porodu zase pomůže dát vaše tělo do pořádku.
A pokud nevíte, zda je takové cvičení i pro vás, tak se přihlaste a vyzkoušejte.